SAYAKA HIGUCHI urodziła się we Fraiburgu w Niemczech. Od 4 roku życia uczęszczała na lekcje Aikido. Od tego momentu jej rozwój skupiał się na świadomości ciała, energii płynącej z centrum i połączeniu z partnerem. Dodatkowo rozwijała się muzycznie grając na skrzypcach, perkusji i przede wszystkim na fortepianie.

Podczas wymiany studenckiej w Buenos Aires, gdy odkryła tango argentyńskie nie było już wątpliwości jak potoczy się jej kariera. Sayaka spakowała się i przeprowadziła do Buenos Aires aby zgłębiać świat tanga i sceny. Uczyła się i występowała przez kilka lat, po czym wróciła do Europy. Od marta 2014 roku Joscha & Sayaka współpracują razem.

JOSCHA ENGEL urodził się we Fraiburgu w 1984 roku. Był tancerzem, trenerem i choreografem tańców latynoamerykańskim tańca towarzyskiego oraz innych dziedzin tańca od 2000 roku. Występami tanecznymi zarabiał na opłacenie swoich studiów Systemic Coach & NLP Master oraz psychologii (Dipl. Psych., 2012). Poza tańcem u studiowaniem nie rozstawał sięz muzyką. Karierę muzyczną rozpoczął w wieku 9 lat zaczynając od fortepianu, później saksofonu i perksusji.

IMG_6383a

TYMOTEUSZ LEY jeden z najbardziej rozpoznawalnych tancerzy tanga argentyńskiego w Polsce. Uczył i dawał pokazy w Nowym Yorku, Buenos Aires, Barcelonie, Kijowie, Rzymie, na Cyprze czy Krymie. Swoją technikę oparł o doświadczenia wyniesione ze sztuk walki, pielęgnujące naturalność i ergonomię ruchu. W szkole tangonuevo.pl kształci nowych nauczycieli tanga w oparciu o autorską technikę ruchu i metodykę. Jako dziecko uczył się gry na skasofonie, który później wymienił na klarnet, bliższy tangu. W wieku dorosłym nauczył się grać na lutni renesansowej.

AGNIESZKA STACH partneruje mu od grudnia 2016. Edukację artystyczną rozpoczęła w wieku 6 lat w klasie skrzypiec, którą ukończyła z oceną celującą, następnie przez wiele lat pobierała lekcje emisji głosu. Do ukończenia studiów regularnie pojawiała się na scenie w Polsce i Europie jako wokalistka lub tancerka. Jej współpraca z zespołem wokalnym Soul oraz Orkiestrą Jednej Góry Matragona zaowocowała kilkoma nagraniami płytowymi. Studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Regularne treningi taneczne rozpoczęła w wieku 10 lat w formacji tańca towarzyskiego. W swojej krótkiej karierze tangowej zdążyła wystąpić z takimi orkiestrami jak Orquesta Tipica Misteriosa, Tanghetto, Otros Aires i Trio Grzegorza Frankowskiego. Wraz z Tymoteuszem Leyem prowadzi warsztaty w Polsce i zagranicą. Razem zarządzają szkołą w Krakowie oraz Bielsku-Białej, gdzie zatrudniają 4 pozostałe pary nauczycielskie.